Restylane - Usuwanie zmarszczek

lekarze specjaliści > Restylane > Restylane - Usuwanie zmarszczek

Specjaliści Radzą

Restylane - Usuwanie zmarszczek

Ogólnie zmarszczki można podzielić na dwie grupy:
1.zmarszczki powstające w wyniku skurczu mięśni np. „kurze łapki” wokół oczu, zmarszczki poprzeczne na czole czy zmarszczki „wrogości” między brwiami
2.zmarszczki utrwalone, obecne stale np. fałdy nosowo-wargowe.
W zależności od tego, jakie zmarszczki chcemy zlikwidować używa się różnych substancji.

Do usuwania zmarszczek mimicznych stosuje się toksynę botulinową. Substancję tę wstrzykuje się używając bardzo cieniutkiej igiełki w okolice zmarszczek, w mięsień lub pod skórę. Podaje się niewielką ilość substancji i to powoduje porażenie-osłabienie mięśni wywołujących zmarszczki. Po takim zabiegu nie marszczymy czoła, brwi, przy uśmiechu nie powstają „kurze łapki”. Zabieg jest prawie bezbolesny, czuje się ukłucie. Zaleca się, aby w pierwszej dobie po zabiegu nie pochylać głowy ku dołowi, nie masować miejsc injekcji. Efekt pojawia się zwykle w 2-3 dobie po zabiegu, czasem dopiero po dwóch tygodniach i utrzymuje się około 6 miesięcy. Potem napięcie mięśni wraca do stanu, jaki był przed zabiegiem i jeśli chcemy, aby zmarszczki nadal nie występowały zabieg należy powtórzyć. Należy pamiętać, że preparat (dysport, botox) jest toksyną bakteryjną – silną trucizną. Jest ona od około 20 lat stosowana w medycynie: w okulistyce np. w przypadku nadmiernego kurczu powiek, w neurologii w przypadkach nadmiernego skurczu różnych mięśni. W kosmetologii do likwidowania zmarszczek jest używana na świecie od ponad 10 lat. Jej stosowanie jest bardzo bezpieczne, ponieważ jest ona podawana w bardzo małej ilości w ściśle określone miejsce. Stosowanie toksyny botulinowej daje bardzo dobre efekty, jest jedną z najlepszych niechirurgicznych metod likwidowania zmarszczek mimicznych.

Zmarszczki utrwalone likwiduje się tzw. wypełniaczami, czyli wstrzykiwaniem substancji wypełniających zmarszczki. Dostępne są różne wypełniacze. Początkowo używano przede wszystkim kolagen pochodzenia bydlęcego. Przed zabiegiem należało wykonać dwa testy w odstępach co 4 tygodnie, gdyż zdarzały się uczulenia. Ja w swoim gabinecie używam preparat „restylane”. Podstawową zaletą tego preparatu jest to, że nie powoduje alergii, przed zastosowaniem nie wykonuje się żadnych testów. Zabieg można wykonać bez żadnego przygotowania. Ponieważ twarz jest wrażliwą okolicą zwykle przed zabiegiem stosuje się krem znieczulający. Po zabiegu przez 2 dni skóra w miejscu ukłucia może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Czasem po 2-3 tygodniach należy dostrzyknąć „restylene” w celu uzyskania optymalnego efektu. Trwałość zabiegu utrzymuje się indywidualnie, u większości pacjentów 80% efektu utrzymuje się przez 6-12 miesięcy.

Czasem należy połączyć oba sposoby likwidacji zmarszczek wstrzykując botox i restylane w okolicę tej samej zmarszczki. Wymagają tego np. głębokie zmarszczki między brwiami. Należy toksyną botulinową porazić mięśnie wywołujące w/w zmarszczkę i dodatkowo w zagłębienie skóry podać restylane.

Lasermed - Centrum Dermatologii Laserowej i Przeszczepiania Włosów

Zobacz więcej >>

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl