Restylane - zalety zabiegu

lekarze specjaliści > Restylane > Restylane - zalety zabiegu

Specjaliści Radzą

Restylane - zalety zabiegu

Zalety Restylane są ogromne. Preparat ma pochodzenie niezwierzęce, nie jest alergenny, w związku z tym testy skórne są zbędne. Restylane jest preparatem który nie wymaga specjalnych warunków przechowywania, łatwo się go podaje a efekty uboczne są znikome i nie stanowią specjalnego problemu, zabiegi mogą być wielokrotnie powtarzane bez jakiejkolwiek szkody dla pacjenta.

W chwili obecnej są używane 3 rodzaje materiału:
- Restylane
- Restylane Fine Lines
- Perlane

Głównym składnikiem tych preparatów jest stabilizowany kwas hialuronowy, przy czym jego stężenie jest jednakowe we wszystkich trzech rodzajach materiału i wynosi 20 mg/ml. Różnica między nimi polega tylko na tym, że cząsteczki przezroczystego żelu są innej wielkości:
- najmniejsze w Restylane Fine Lines
- większe w Restylane
- największe w Perlane

Te różnice w wielkości cząsteczek pozwalają na zastosowanie tych materiałów do korekcji różnego rodzaju zmarszczek i bruzd oraz do modelowania ust:
- do niwelowania „kurzych łapek" czy zmarszczek na górnej wardze powinien być użyty Restylane Fine Lines
- do niegłębokich bruzd nosowo - wargowych i „lwich" zmarszczek - Restylane
- natomiast Perlane używa się do korekcji głębokich bruzd i do wypełnienia ust.

Oczywiście, o tym wszystkim decyduje lekarz. Warto tu zaznaczyć, że uprawnienia do wykonywania tych odmładzających zabiegów posiadają wyłącznie lekarze.

Niewątpliwie jedną z najważniejszych kwestii jest długość efektu po zabiegu. Bardzo istotne tutaj jest to, że Restylane posiada absolutnie unikalną cechę - degradację izowolemiczną. To oznacza, że w miarę upływu czasu materiał powoli się wchłania, natomiast objętość wypełnienia pozostaje taka sama. Ta cecha zasadniczo różni Restylane od innych implantów, gdzie efekt stopniowo zanika „na oczach".
Tak więc, przy prawidłowo wykonanym zabiegu z zastosowaniem Restylane i jego pochodnych u 70% pacjentów satysfakcjonujący rezultat utrzymuje się do roku, a w przypadku Perlane - do półtora roku. Jeżeli chodzi o usta, to efekt tutaj jest nieco krótszy: przy podaniu Restylane - 6-7 miesięcy, a Perlane - do roku. Należy podkreślić, że „przyswajalność" Restylane jest bardzo indywidualna, i czasami efekt zabiegu jest znacznie wydłużony, natomiast odwrotna sytuacja zdarza się rzadko.
Kuracja odmładzająca z zastosowaniem Restylane i jego pochodnych jest niezwykle efektywnym lekarstwem pozwalającym w sposób naturalny złagodzić skutki przemijania. Sam materiał jest absolutnie bezpieczny, przyjazny dla organizmu, zabieg jest praktycznie bezbolesny, a efekt - długotrwały. Setki tysięcy osób na całym świecie poddało się kuracji Restylane. Ta liczba stale się powiększa. Zabieg z zastosowaniem Restylane nie niesie ze sobą żadnego ryzyka. Preparat posiada świadectwo rejestracji MZiOS.
Dr Roman Prończuk Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej Medi-Derm

Zobacz więcej >>

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl